Loading…
SOURCE 2019 has ended

Sign up or log in to bookmark your favorites and sync them to your phone or calendar.

Tuesday, May 14
 

9:00am

5:30pm

6:00pm

6:30pm

7:00pm

 
Wednesday, May 15
 

9:00am

10:00am

Poster Session 1 - Education SURC Ballroom A/B/C/DRobert Ring • Cole Gloor • Sydney Galbreath • Maria Kogan • Matthew Changar • Sierra Seeman • Margaret Arnett • Jazmyn Bragg • Bethany Carbonetti • Craig Chapo • Rachel Christiansen • Christin Cowin • Rayven Crawford • Carly Davis • Chris Deibel • Jenna Downing • Kalen Dunlap • Duncan Eastman • Gregory Eggleston • Chelsey Farias • McKenna Flanagan • Melissa Fournier • Kehla Grow • Gese Gruber • Ariel Haustveit • Natasha Henley • Weston Heuker • Mikkalah Irish • Cecilia Lakin • Sunny Lee • Brady Lewallen • Brynne Loiseau • Lexi Magistrale • Hailey McCabe • Griffin McCabe • Mireya Mendoza • Matt Mihara • Kyla Morgan • Elyse Morrow • Harrison Orkney • Amy Osterhage • Jillian Payton • Chloe Pierce • Brooke Sahli • Leanna Shymanski • Lexie Smith • Ashley Snyder • Brittany Stevens • Ryan Tate • Mitchell Thompson • Zach Torrance-Smith (G) • Mya Wagner • Elizabeth Watkins • Aubrey Weber • Nels Winn • Nick Yerton • Jake Zwaller • Payton Kelly • Mikaela Rink Poster Session 1 - K-12/Community SURC Ballroom A/B/C/DMike Bosko • Reese Braman • Michael Lasater • Lainie Johnston • Annelise Schmidt • Austin Gagldari • Tyler Brockie • Tyler Wisen • Roberto Torres Olmedo • Avery Nguyen • Farace Nassar • Tye Williams • Ean Howard • Gavin Woodring • Trey Stegeman • Skyler Walton • Joana Gonzalez Sanchez • Karla Membreno Magana • Natalia Suarez • Madyson Peters • Darius Carlson Walker • Noel Vazquez Reyes • Mariana Sanchez Leon • Christopher Galvan • Daisy Barajas • Fernando Pazaran • Richie Torres • Aylar Elias • Michelle Miranda • Osvaldo Alvarez • Nicholas Gleed • Alice Miller • Rowan Utzinger • Dominic Singh • Apollo Hashimoto • Benjamin Lombardi • Annika Repsher • Heidi Seemiller • Branden Wise 2019 Juried Undergraduate Student Art + Design Exhibit The Sarah Spurgeon Gallery

12:00pm

Musical Welcome SURC MezzanineMya Wagner • Evan Hagen • Sophie Mortensen • Hailey Wagner • Heather Moore • Kaitlyn Barlow • Ariel Shore • Geoffrey McKay • Kelly Grounds • Lucas Cook • Dillon Alas • Jonathan House • Zach Teply • Jordan George • John Neurohr Poster Session 2 - Arts and Humanities SURC Ballroom A/B/C/DJennifer Lund • Shohei Takayama • Christine Dunlap • Meri Lombera • Mikayla Black • Jessica McCready • Olivia Bode • Tamaki Murata • Liza Conboy • Jonathan Dikerson Duncan Poster Session 2 - Family and Consumer Sciences SURC Ballroom A/B/C/DLindsey Abad • Alexandria Arroyo Long (G) • Aubriana Jimenez • Mackenzie Bryson (G) • Margaret Dice • Zachary Marr • Carly Quirk • Chelsie Cameron • Kylee Castonguay • Sydney Cowley • Taylor Dean • Tavares DeLeon • Paige Foggin • Kathleyn Fox • Sean Helligso • Carissa Hills • Julia Jacobs • Angela Kull • Kristy Mauricio • Victoria Nikolaus • Triona Noss • Abigail Obernberger • Annika Oren • Shannon Reilly • Christina Sanchez (G) • Adriana Guijarro • Jazmin Quinones • Ashley Arriaga Poster Session 2 - Social Sciences SURC Ballroom A/B/C/DJohnnise Moore • Jadvir Gill • Victoria Green (G) • Zach Allen (G) • Jackey Anderson (G) • Alan Bergman (G) • Kendra Blanchard (G) • Hannah Oliver • Adam Westermann • Nicole Moss • Nicholas Browitt (G) • Viktoriya Broyan (G) • Sofia Castro-Loza (G) • LeAnna Chard • Grace Coffman (G) • Elizabeth Coggeshall (G) • Adam Fruge (G) • Mireille Gonzalez (G) • Benjamin Hansen • Kayla-Ann Hemmings (G) • Darlene Salcedo • Jasmine Leaptrot • Kristen Jones • Azalea Koestler • Kalli Kohnen (G) • Anna Kriuchkova • Meri Lombera • Grayson Long • Elijah Mulu • Taylor Parton • Alexandra Sacco (G) • Bayan Saied • Sydney Weinreich (G) • Sydney Wirkkala (G) • Alexanna Burge • Victoria Capell • Samantha Saavedra • Mailelei Faletogo • Gerald Lemmon • Holly Leaper • Spencer Barker • Katelyn Madesen Wambold • Kaitlin Crook • Nik Harkins • Tyler Ussery • Ryan Woody • Larissa Escamilla-Ocanas • Annie Zimmerman • Jodi Roush • Bailey Haines • Nicole Douglas • Emma Olson • Miranda Stowell • Bianca Lopez • Courtney Deveny • Hannah Gassman • Kailie Dombrausky (G) • Emily Patton (G) • E. Chadwick de Bree (G)

1:00pm

2:00pm

Engineering SURC 137AAbraham Hutsell • Rowdy Sanford English SURC 202Natalie Melendez • Leslee Caul (G) • Taylor Kelly • Grey Caoili • Sammy Miyake • W. Joey Thornton • Ruby Nambo Education SURC 137BRomina Tveten • Sierra Seeman • Lane Wilkinson Physics SURC 201Martin Mattes • Kara Meyer • Jessica Kisner • Eric Kuhta • Kourtney Adkisson History SURC 135Catherine Colwell • Katie Omans (G) • Sara Baumert • Henry Jennings • Isobel Fife • Luke Pearsons Biology SURC 140Enrique Reyes (G) • Silvia Gutierrez • Naomi Bryant (G) • Katherine Boyd (G) • Darby Wedekind • Michael Riley • Jennifer Magana • Trevor May • Amanda Field (G) Poster Session 3 - Accessibility Studies SURC Ballroom A/B/C/DPatrizia Chirco • Jazmin Quinones • Han Jiang • Kayla Nancarrow Poster Session 3 - Computational Sciences SURC Ballroom A/B/C/DJoseph Thomas • Aliyah Pana • Vaughan Gilmore • Leni Halaapiapi • Juan Mendoza Poster Session 3 - Engineering SURC Ballroom A/B/C/DTolu Halaapiapi • Nathan Sauer • James McPherson • Nick Stadelman • Luis Perez • Christopher Clark • Sheynia Martin • Samuel Johnson • Tyce Vu • Rosa Perez • Riley Smith • Luis Hernandez • Alfonso Olivera • Kyle Aitken • Duncan Njunge • Ryan Shiner • Ryan Skerbeck • Christian Barrett • Michael Funk • Brad Lewis • Chandler Streuli • Alexander Edwards • Alazone Smith • Joseph Watt • Brad Hardt • Nathan Moore • Joseph Bui • Ali Almarri • Denis Vlasenko Poster Session 3 - Health Sciences SURC Ballroom A/B/C/DConnor Ridgeway • Alexia Davila • Anna Winnett • Clare Bawden • Christi Dix • David Farr (G) • Zella Hanson • Nicholas Lemke • Katherine St. John (G) • Jess Tyrrell (G) • Sheila Berry • Katelyn Harrigan • Alina Wang • Tyler Mcclure • Maddie Scott • Michelle Smyth

3:00pm

3:15pm

3:30pm

4:00pm

Poster Session 4 - Natural Sciences SURC Ballroom A/B/C/DJesus Lopez • Susana Camacho Plascencia • Silvia Gutierrez • Jessica Kisner • Eric Kuhta • Hyoeun Ahn • Josh Allen (G) • Zach Allen (G) • Savannah Bommarito (G) • Spencer Canada • Daniel Chavez (G) • Aidan Chissus • Calvin Cook • Linsey Curry • Mohannad Dahlawi • Alexia Davila • Evan Davis-Brier • Nicholas DeHollander • Kaitlyn Dykstra • Nicole Enger (G) • Sydney Galbreath • Jorge Garcia • Noah Gorski • Kenlei Gunther • Kathleen Hawes (G) • Mason Heath • Sarah Hibdon (G) • Mackenzie Hughes (G) • Trevor Johnson • Naomi Kaku • Grace Keller • Julia Kunas (G) • Jennifer Magana • Martin Mattes • Heather McKinnon (G) • Nicole McPhee • Jessica Morris (G) • Caleb Mortensen • Ashleen Reddy (G) • Ivianne Redman • Amanda Ringer • Natalie Robinette • Morgan Rodriguez • Griffin Running • Macy Schmidt • Lindsay Schulz (G) • Meagan Smith • Jesse Squibb • Allison Staten • Mackenzie Stinson • Lauren Taracka • Mallory Triplett (G) • Brett Vagt • Xiangyu Wen • Anjanette Wilson • Drew Wilson • Andrew Yokel-Deliduka (G) • Jackey Anderson (G) • Adam Fruge (G) • David Farr (G) • Riley Blanchard • Jamie Liljegren • Meng Yang Chen • Jazmin Gonzalez • Angelica Bustos-Ortiz • Carla Barbosa • Andrew Glenn • Sara Shelleberger • Gretta Hoke • Jared Vanlaethem • Rowan Thomas • Olivia Dearing • Roy Cruz • Joshua Henderson • Corey Dyer • Nik Harkins • Scout Wesselman • Emma Houghton • Max Taylor • Mich Thomas • Tristan Lashua • Rachel Davey • Noelle Scofield • Dennis Wilson • Kaylee Troth • Jacqueline Flaherty • Trace Hislop • Taylor Henne • Lisa Stingley • Zack Iverson • Sarah Sanders • Kendra Laidlaw-Mays • Megan Woods • Baeleigh Berry

4:30pm

5:00pm

5:15pm

 
Thursday, May 16
 

9:00am

10:00am

Leadership Studies SURC 137AJadzeah Hall-Stanfill • Jeffrey Vargas • Kris Baker • Ian Cash Computer Science SURC 201Jose Luis Alonso • Francisco Gontes • Amanda Hoesman-Foley • Andrew Dunn • Thomas Jaszczult • Steven Copenhaver • Chao Huang Lin (G) • Parker Jones • Angela Quach • Hermann Yepdjio Nkouanga (G) • Christopher Martin • Benjamin Stecher • Juan Marin • Hailey Dhanens • Casey Chen • Derek Vaughan • Matt Harker • Lubna Alzamil (G) MLC Showcase SURC 202Jason Dormady • Wendie Castillo • Michelle O'Brien • Chad Schone Feast Your Eyes: ASL SURC TheaterAlexandria Robbin • Raeleena Utting • Annie Zimmerman • Lauren Serl • Samantha La Rue • Sabrina Moon • Katie Engle • Seth Downs • Rae West • Mina Craig • Will Hofstede • Jacob Tucker • Hannah Mellon-Jackson • Ireland Vass • Makayla Powell Geography/Environmental Studies SURC 140Shaun Morrison (G) • Amber Frodsham • Beth Macinko (G) • Carson Risner • Jason Bradshaw • Edward Hunt • Shelby Hamblen Law and Justice SURC 135Alexandra Barragan • Amanda Schacht • Alejandra Lopez Rocha • Anna Gomez • Mariah Hogan • Jahkari Aujla-Singh • Morgan Rodriguez • Quincy Harthun • Daisy Hernandez-Hurtado • Marcelo Berganza • Vivian Diaz • Linden Elggren • Liliana Fausto • Jessica Hernandez • Maria Martinez • Janeth Nunez • Marisol Seranno-Perez • Simone Tuilaepa • Katie Van de Water 2019 Juried Undergraduate Student Art + Design Exhibit The Sarah Spurgeon Gallery

11:00am

12:00pm

1:00pm

2:00pm

3:00pm

3:15pm

4:00pm

4:15pm